Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

O Skateboardingu

Často se SKATEBOARDING řadí do rodiny extrémních sportů, ale také je považován za životní styl (v partě na ulici) a za umělecký styl (spojený s hip-hopovou nebo punkovou hudbou a s výtvarným projevem zvaným graffiti - sprejování barvy na různá veřejná místa ve městě, jakou jsou zdi domů, vagóny metra a podobně).
Člověk, který se této činnosti věnuje je nazýván skater (skejtr) nebo skejťák.
Na světě jsou desítky milionů skateboardistů. 80 % z nich začalo jezdit dříve, než jim bylo osmnáct let a podle pohlaví 70 % tvoří muži.
Skateboarding existuje také jako profesionální sport, ve kterém se pořádají jednotlivé závody, série závodů v mistrovstvích jednotlivých oblastí a zemí, mistrovství Evropy, mistrovství světa a podobně.
Někteří skejťáci, kteří přešli s pouliční kultury do světa show-byznysu, jsou hvězdami skateboardových videí, do kterých se investují slušné peníze a která se prodávají komerčním televizím - tak to funguje ale jen v USA.