Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Skate triky

Boardslide

Při tomto triku na prekážce slidujete po desce (překážka je mezi tracama).

Jedete podél překážky, uděláte ollie 90 a dopadnete na překážku (na překážce musíte váhu vyrovnat tak, aby byla na obou nohou stejná). Neni dobrý být zatočený, to by jste se mohli zaseknout. Potom chvíli slidujete. Tenhle trik se dá vodject jedině tak, že si počkáte na to až bude překážka končit, pak se můžete rozhodnout jestli do fakie (zadní dopředu, přední dozadu), nebo do normálu (zadní dozadu, přední dopředu). Tyto úkony provedete až těsně před koncem překážky, musíte taky uvolnit nohy, jinak se vám skejt převrátí. Musíte dopadnout tak, aby ste se nepřevážili jinak... .
http://www.youtube.com/watch?v=vOMxQ_n_E9g
50 - 50

Fifty-fifty je ze jedete po obou truckach treba po railu!Rozjedte te se a az se dostane k railu tak musite udelat ollie,pak musite dopadnout objema truckama na rail a od jed to.Na konci tyce musite udelat neco jako manual aby jste to v poho sjely.Neni to nic tezkyho ale bude chvili trvat nez vychytate to ollie na rail.

Noseslide

Je to trik při kterém slidujete po přední patce.

Jedete mírně šikmo k překážce, uděláte ollie, ale tak, že přední nohu táhnete mírně do strany (aby ste se otočili o 90) taky jí musíte táhnout víc nahoru, aby se vám dostala až na patku, mezitím uvolňujete zadní nohu. Pak přistanete na překážce, tam musíte bejt úplně vyrovnaný, protože když se někam nakloníte, tak vám to buď uklouzne, nebo ze zaseknete. Pokud se vám to povede, tak budete chvíli slidovat. Vodject se to dá dvěma způsobama: 1. Do fakie, zadní nohu táhnete směrem k překážce (před sebe) a přední směrem vod překážky (za sebe). 2. Do normálu, akorát zadní za sebe a přední před sebe. Při dopadu si musíte dát bacha na to, aby ste měli rozloženou váhu v obou nohách, jinak byste převážili
BS Ollie

Bs Ollie je trik při kterým dáte ollie 180 směrem dopředu.Jeďte jako na ollie ale dejte si nohy dál od sebe pokrčte se a jak budete dělat ollie tak sebou zároveň švihněte směrem dopředu o 180.

FS Ollie

Fs Ollie točíte na opačnou stranu než Bs čili tam kde máte záda.Nohy mějte jako na ollie ale přední nechte trochu přečuhovat líp se vám deska udrží na nohách.Udělejte ollie a jak budete ve vzduchu tak švihněte dozadu o 180

Heelflip

Je to stejny jako kickflip jenom se skejt toci na druhou stranu!
Takze se rozjette normalni rychlosti aby ste se nebali a postavte se asi jako na ollie ale predni nohu aby jste meli pres desku(prsty aby vam precnivali) a normalne skocte a prudce kopnete do predu aby se skejt zacal roztacet,pak uz jen pockejte az se dotoci.Mozna najdete jinej zpusob jak se na to postavit,je jich vic,podle toho jakej vam vic vyhovuje.

Fakie 180 kickflip(fakie bs kickflip)

Docela super trik i je trochu tezsi!Normalne se rozjedte ve fakie a dejte si nohy asi jako na kickflipa,jenom mozna zadni nohu trochu pres patku!Dupnete a kopnete nohu do zadu a predni udelejte ollie az budete otoceny tak 80 stupnu tak tam kopnete kickflipa.Skejt se vam bude otacet do flipu a do zbylich stupnu a vi se musite tocit se skejtem taky do tech 180 stupnu.Odjet to je lechky kdyz se vam na to podari dopadnout na srouby a ne nejak divne

Crooked grind

Při tomto triku grindujete po předních tracích a zadníma jste odklonění od překážky. Je jednoduší na bs.

Dělá se stejně jako noseslide, jenom jedete podel překážky. Uděláte ollie a ve vzduchu se přeníma tracama natočíte k překážce. Předníma na ní dopadnete a grindujete. Je to hodně těžký odject protože skejt se vždycky blbě přetočí, takže nejlehčí je to do fakie, nebo shove-item.


Kickflip

Na kickflip budete určitě muset umět kvalitní ollie. Nejlépe ollie minimálně na obrubník. Na začátek si zkuste kickflip nanečisto roztáčet. Nejlépe na kostkách nebo na trávě, někde kde vám skate nebude ujíždět. V klidu si postavte zadní nohu jako na ollie a přední také jako na ollie (popisuji pozici regular, levou dopředu, goofy flipa točí pravou dopředu). Přední nohu přesuňte směrem k hraně desky (patu dáte mimo desku) a malinko ji stočte do šikma. Teď máte špičku přední nohy někde na polovině desky a přední noha může svírat se zadní nohou cca 20° - 30° úhel. Z této pozice udělejte ollie a přední nohu vykopněte z desky doleva nahoru (časem se snažte cpát nohu ze středu přes celou desku, budete dělat i z větší části ollie a flip půjde výš)

Pop shove-it 360

Při tomto triku se vám skejt pod nohama otočí o 360, je to docela zajímavá podívaná.
Pokud umíte change foot bude to pro vás jednoduší, ale dá se to naučit i bez něj (tento trik je jednoduší ve fakie). Jedete teda ve fakie v postavení na ollie. Kopnete jako do shove-itu, ale do obou nohou dáte větší sílu. Chce to pořádně vychytat kopání a dopad. Ze začátku se vám bude stávat, že skejt bude dopadat jinde než vy, chce to hodně cviku.


FS indy

Č. 1 - Získejte přiměřenou rychlost a najeďte k rádiusu takřka kolmo. Na zkoušku si dejte třeba jenom fs 5-0 grind, abyste věděli, jakou stopu si na frontside najet a jakou vlastně zvolit rychlost. Při průjezdu si představte, že se odrážíte a děláte fs ollie. Přemýšlejte o tom, co je vlastně třeba v tom rádiusu udělat. Pro začátek doporučujeme vyzkoušet čisté fs ollie v rádiusu.
č. 2, 3 - Při odrazu musíte odlehčit celé tělo. Pomůžou vám k tomu i ruce, které jdou směrem vzhůru jako první. Ruce vám pomohou i do začátku rotace na frontside. Přední nohu začněte táhnout směrem vzhůru jako při obyčejném fs ollie. Čím kolmější rádius máte k dispozici, tím menší budete potřebovat ollie, jelikož se můžete nechat vynést.

Č. 4 - Při odrazu pro lepší kontrolu směřujete svůj zrak na prkno a na přední nohu, která má za úkol vytáhnout prkno vzhůru a při tom udržet desku na podrážce.

Č. 5 - Přikrčte obě nohy co nejvíc k tělu, abyste zadní rukou mohli snadno dosáhnout na hranu prkna. Vaše nohy by se na desce neměly už nijak pohybovat a měly by být na místech, na kterých jsou při dopadu potřeba. Zadní musí být přesně na tailu, což je základní předpoklad pro čisté a stylové vrácení poletu, a přední minimálně na šroubech, abyste při dopadu měli větší stabilitu.
Č. 6, 7, 8 - Důležitý je i grab. Uchopte prkno tak, abyste měli palec na gripu a zbylé prsty na spodní části desky. Jedině tímto způsobem můžete prkno pevně svírat a následně i protáhnout. Přední volnou rukou můžete vyrovnávat a lehce korigovat průběh letu.

Č. 9 - Tahle fáze už patří do části vracení, kde vám stačí, když se rozbalíte z letové pozice, pustíte prkno a začnete napínat nohy, abyste mohli ladně dopadnout do rádiusu.
Č. 10 - Samotný odjezd. Tady už je všechno daný, pokud jste dodrželi předchozí pravidla, neměl by vám dělat problémy. Prkno stačí přidupnout do rádiusu a následně se přikrčit, abyste odpružili dopad, a mohli tak lehce vyrovnat menší odchylky vzniklé v průběhu poletu. Přeji přijemný lítaní a nezapomeňte na helmu, mohla by se vám hodit.


5-0 grind

Na tento trik musíte mít dost vychytané ollie, je to trik, při kterém grindujete po zadních tracích.
Jedete jako na 50-50, uděláte ollie, ale ve vzduchu se převážíte na zadní nohu.Tim dokážete to, že dopadnete na překážku jenom zadníma trekama. Nesmíte se ale převážit moc, aby vám to nepodklouzlo. Potom si to tak po zadních tracích grindujete. Tento trik se dá odjet dvěma způsoby: 1. Počkáte, až překážka skončí a normálně jí sjedete. 2. Musíte přední nohu táhnout do strany a zadní do druhé strany (tim dosáhnete toho, že se dostanete jakoby do tailslidu), potom skejt stáhnete z překážky.


Je fakt snadný dáte přední nohu za jízdy těsně za šrouby a zadní nohu na patce. Převážíte těžiště mírně dozadu a zvednete přední trucky ze země a vyrovnáváte se pouze na zadních ,bez dotyku patky země a jedete co nejdál ,poté se překlopíte zpátky na všechny 4 a je to odjeté.Je dobré pro tento trik trénovat stabilitu.